ABADÁ Capoeira - Nový Jičín

Abadá

Náš klub funguje již 16 rokem.
Rozvíjíme spolupráci jak na národní, tak i na mezinárodní úrovni. Spolupracujeme s menšími, začínajícími kluby v ostatní českých městech.

Na mezinárodní úrovni se můžeme prezentovat sítí kontaktů v klubech v okolních státech jako: Slovensko, Polsko, Francie, Rakousko, Německo, Rusko, Švédsko i Brazílie.
Dnes již patříme pod celosvětovou největší organizaci ABADÁ CAPOEIRA, která združuje již více než 50 tisíc capoeiristů a trénuje nás jeden z nejuznávanějších trenérů Capoeiry v Evropě – Prof. Paçoca.

Momentální aktivity:
V současnosti se angažujeme hlavně v přípravě členů k reprezentaci na Mistrovství Republiky a Mistrovství Evropy a v práci s novými členy. Nových zájemců o tento sport stále přibývá, ať už v Novém Jičíně nebo v jiných městech ČR. Pro ty, kteří bydlí příliš daleko a nemají možnost chodit na tréninky, organizujeme semináře, které mají za úkol přiblížit Capoeiru lidem v ČR a sjednotit lidi zajímající se o Capoeiru v celé republice.

Co vám můžeme nabídnout:
  • Výuku na profesionální úrovni
  • Semináře s brazilskými mistry
  • Možnost postupu na vyšší úroveň ( páskování )
  • Možnost reprezentace na Mistrovství ČR i Mistrovství Evropy
Občanské sdružení
V květnu 2005 jsme se zaregistrovali jako občanské združení pod názvem Abadá Capoeira – Nový Jičín.
Jendím z hlavních úkolu, které si při našem vzniku organizace stanovila, je popularizace bojového umění Capoeira a přiblížení brazilské kultury široké veřejnosti v ČR. Tuto úlohu bychom rádi naplnili organizováním vystoupení na kulturních akcích, pořádáním seminářů a přiblížením tohoto bojovéhu umění i prostřednictvím médií, což se nám v posledních letech opravdu daří!

Doufáme, že by užší kontakt obou kultur mohl mít pozitivní vliv na vytvoření lepších mezilidských vztahů a spestřit kulturní život jak v našem městě, tak i v celé České Republice.