Historie Abadá Capoeiry:

Abadá Capoeira vznikla v roce 1988. Jako nejbližší filozofii Abadá Capoeiry je možné najít styl Regional učitele Mestre Bimby i styl Angola učitele Mestre Pastinhy.

Abadá Capoeira upřednostňuje filozofii,
která slouží k rozvinutí nejen Capoeiry, ale i technického mistrovství studenta a samotné nauky. Využívá zároveň Capoeiry jako důležitého učitelského nástroje, kulturního i uměleckého bohatství. Během přeměny od studenta do učitele si udržuje originálních zásad starých mistrů Capoeiry, jejich kulturního i životního přesvědčení.

Abadá Capoeira se drží lidských kulturních zásad založených na cti, přátelství a volnosti. V naději na uskutečnění těchto cílů je umění Capoeira rozšířeno na univerzity, školy, kluby a jiné podobné instituce. Během uskutečňování těchto cílů Abadá Capoeira hledá způsob na zdůraznění dobrého charakteru, oddání i mocné osobnosti u svých studentů.

A . . Associacao
B . . Brasileira
A . . de Apoio
D . . e Desenvolvimento
A . . de Arta Capoeira

My v Abadá Capoeira rozumíme tomu, że Capoeira je a vždy byla jednoznačně národní a futuristická forma umění. Je živým důkazem lidí, kteří bojovali o svobodu. Proto věříme, že je povinna být praktikována čestně a že si zaslouží té samé cti jako za našich předchůdců. Dáváme sobě také úkol, że se Capoeira nesmí přestat rozvíjet. Proto se naše práce zaměřuje na budoucnost zahrnující změny a nový potenciál. Umění Capoeiry je jako chameleón, hledá změn aby zachovala své jistoty.

Abadá Capoeira je skupina, ve které je hlavním smyslem rozvoj Capoeiry, brazilské kultury a individuálního rozvoje. Je to čest naší filozofii, představit naší kulturu lidem na celém světě. ¨Musíme udržet naše kořeny věčně živé!¨

Všichni instruktoři capoeiry jsou školeni jak ve výuce capoeiry samotné tak i v pedagogickém přístupu a jejich činnost je stále kontrolována což zajišťuje vždy kvalitu výuky a zejména pro nebrazilce je to způsob jak se naučit opravdovou capoeiru bez toho, aby žil přímo v Brazílii..

V současné době v Abadě působí kromě mestre Camisy velké množství vynikajících osobností ( např. mestre Capixaba, mestre Nago, mestrando Charm, mestrando Tucano preto, mestranda Edna Lima, mestrando Cobra a mnoho dalších ) a činnost této organizace se zaměřuje na mládež a výuku capoeiry ve školách.

Dále je velmi důležitý velký důraz na tradiční pojetí, zejména zachování absolutní kvality hudby a nástrojů – tocar
( Tři berimbau-Gunga, Media, Viola + Atabaque + Pandeiro + Agogo..žádné jiné nástroje v tradiční rodě nejsou dovoleny ) a celkově i fyzické hry – jogar.¨